Cesta k tradingu a investování

Naučte se investovat a rozjeďte svou kariéru investora a tradera.
Připravili jsme certifikovaný kurz, kde se naučíte vše podstatné. Bezplatně.

Registrace je dočasně uzavřena

Kurz akreditován společnostmi

Co na vás čeká

Správné a kvalitní vzdělání je nezbytné. Proto jsme tento projekt dali dohromady společně se zkušenými tradery a investory. Po 12 týdnů vás bude každý den čekat nová lekce, postavená na praktických zkušenostech z reálného prostředí. Po absolvování kurzu získáte certifikát s garancí od uznávaných společností a dokážete se sami rozhodnout, která cesta v investování a tradingu bude pro vás ta pravá.

Podrobnosti kurzu

 • Moduly: 12
 • Lekcí: 83+
 • Webinářů: 10+
 • Začátečník
 • Zdarma
 • Lekce a webináře dostupné ze záznamu
 • Testy můžete složit kdykoli

Výhody kurzu

 • Certifikát s garancí
 • Výuková videa
 • Neomezený přístup zdarma
 • Akreditace fondem Charles Bridge, společností Quastic a společností IC Group

Certifikát s vaším jménem a kniha pro další vzdělávání po úspěšném složení závěrečné zkoušky

Získáním certifikátu prokážete znalosti z oblasti tradingu a investování.

Kniha 6x o investování a tradingu

Kniha z naší dílny, která rozšíří váš přehled v investování a tradingu.

Co na vás čeká

Certifikační kurzy

 • 29. ledna 2022

  Začínáme + představení obsahu kurzu!

  Jako první nás bude čekat webinář, kde si řekneme detaily k obsahu kurzu, jednotlivým tématům a představím vám lektory, kteří vás kurzem provedou.

  Lekce: Co nás čeká a kdo vás kurzem provede?

  Přehrát

 • 29. ledna 2022

  Investiční gramotnost – stavíme základy

  V tomto modulu položíme pevné základy. Podíváme se na investiční gramotnost, tedy jak vlastně vnímat investování - proč je důležité, jak pracovat s rizikem atd. Těšte se na mnoho hodnotných informací, z nich některé budou novinkou i pro zkušené tradery a investory.

  Lekce: 7 + bonusový webinář

  Přehrát

 • 5. února 2022

  Akcie

  Díky akciím můžete vlastnit podíl v takových firmách, jako je Apple, Amazon nebo Netflix. Je možné díky nim vydělat opravdu hodně peněz, příběhy legend jako je Warren Buffett mluví za vše. V tomto kurzu se Zdeněk Zaňka zaměří na to, jak se akcie obchodují, na které burzy se zaměřit a jak akcie analyzovat. Bonusové webináře budou zaměřeny na analýzu konkrétních akciových titulů, které si v průběhu kurzu vyberete.

  Lekce: 7 + 2 webináře (analýza akcie online)

  Přehrát

 • 12. února 2022

  Komodity

  Ropa, pšenice, hovězí maso a další. Komodity se dají obchodovat na burze a mají jednu obrovskou výhodu - jsou reálné. Ve skutečné světě každý z nás potřebuje pšenici, ropu a další komodity. To jejich cenu drží na realistických úrovních a dává nám do rukou silné nástroje, jako možnost sledovat chování velkých producentů a spotřebitelů. Vším vás provede Elena Lindišová, která má s komoditami dlouholeté zkušenosti.

  Lekce: 8 + bonusový webinář

  Přehrát

 • 19. února 2022

  Opce

  Opce jsou skvělý nástroj, díky kterému můžete sestavovat různé kombinace a připravit se tak na různé scénáře. Jak říká Honza Rohrbacher z investičního výboru fondu Charles Bridge: "Opce mám rád, protože pozici můžu vždycky nějak řídit, ať se děje co se děje". Honza opce obchoduje přes 15 let a touto částí vás bude provázet.

  Lekce: 7

  Přehrát

 • 26. února 2022

  Tržní neefektivity

  Tržní neefektivity vznikají například na zemním plynu, kdy vlivem specifické situace dochází k tomu, že na dvou trzích se cena výrazně liší a tato odchylka se s časem zvětšuje. Toho můžete využít i v investování a získat velkou výhodu na svou stranu. Lekcemi vás provede Jan Kaška, který má ve fondu Charles Bridge na starost vývoj strategií a jejich obchodování, přičemž neefektivity jsou pro něj klíčové.

  Lekce: 7 + bonusový webinář

  Přehrát

 • 5. března 2022

  Intradenní obchodování

  Intradenní obchodování, ať již komodit nebo měn, je náročnou disciplínou, ale také nejvýnosnější. Proto jsme si pozvali Michala Stibora, který obchoduje více než 12 let a učil se od traderů jako je Andrea Unger nebo Larry Williams. V kurzu vás provede intradenním obchodováním od A do Z a také se můžete těšit na livetrading.

  Lekce: 7 + bonusový webinář

  Přehrát

 • 12. března 2022

  Market profile

  Market Profile je královská disciplína tradingu, ale také snad jedna z nejlepších. Díky ní vidíte nejen graf, ale i strukturu trhu samotného. To jsou cenné informace, díky kterým obchodujete lépe a ziskověji. Kurzem vás provede Martin Kysela, který obchoduje již 16 let a měl na vývoj tradingu v Čechách velký vliv - díky němu máme knihy od Larryho Williamse, Alexandra Eldera a dalších.

  Lekce: 7 + bonusový webinář

  Přehrát

 • 19. března 2022

  AOS

  Můžete spát, večeřet, sportovat... A přesto obchodujete. To jsou automatické obchodní systémy. Zní to jako pohádka, ale pokud nevíte jak na to, nevyděláte. V tomto kurzu se dozvíte jak na to, jak k automatickému obchodování přistupovat a dosahovat konzistentních výsledků. Kurzem vás provede Luboslav Cisárik, který začínal již před více jak 20 lety na parketu komoditní burzy v Polsku a poslední roky se věnuje automatickému obchodování.

  Lekce: 7 + bonusový webinář

  Přehrát

 • 26. března 2022

  Drahé kovy

  Žádný investiční nástroj nemá takovou tradici, jako drahé kovy, prověřený uchovatel hodnoty, který po tisíce let odolává inflaci. Existují 2 základní cesty, jak je nakupovat - fyzicky a nebo přes burzy. Na to, proč jsou drahé kovy zajímavé a jakou cestu vybrat, se zaměří Jan Rohrbacher.

  Lekce: 7

  Přehrát

 • 2. dubna 2022

  Nemovitosti

  V komplexním kurzu nesmí chybět nemovitosti. Na první pohled vypadají velmi snadně, ale je to tak? V kurzu se dozvíte jak do nemovitostí investovat, na co si dát pozor, jak investovat i s menším kapitálem a další cenné informace. Vším vás provede Adam Kotrba z Charles Bridge Real Estate, do jejichž portfolia patří jak developerské projekty, tak i komerční nemovitosti.

  Lekce: 7

  Přehrát

 • 9. dubna 2022

  Jak dál?

  Co by to bylo za kurz, kdybychom jej pořádně neuzavřeli? 11 týdnů bude za námi, většina z vás bude mít úspěšné složené všechny testy a získá certifikát s garancí pořadatelů - fondu Charles Bridge, společnosti Quastic i brokera LYNX. Bude vás ale čekat to hlavní - přechod na praxi. A v této sérii od nás dostanete cenné rady, které se vám při přechodu na reálné obchodování a další posun v kariéře investora a tradera budou hodit.

  Lekce: 5 + 3 webináře

  Přehrát

 • 14. dubna 2022

  BONUS: Kryptoměny

  Měli jste zájem o kryptoměny, tak jsme přemýšleli, zda do toho jít a nebo ne. Nakonec jsme se rozhodli, že vám přání splníme. Martin Kysela vás ve 3 lekcích provede obchodováním kryptoměn - prakticky a hlavně realisticky, bez omáčky a řečích o rychlém zbohatnutí. Dozvíte se, jak ke kryptoměnám realisticky přistupovat a jak je analyzovat. Tento kurz je bonusový, nebudete z něj tedy skládat test.

  Lekce: 3 lekce

  Přehrát

Jak to funguje

 1. Dokončete všech 12 modulů a projděte 10 testů
 2. Splňte testy na 75% a získejte certifikát
 3. Sdílejte svůj certifikát a využijte znalostí naplno
 • Certifikační kurz Trhy.cz mne velice příjemně překvapil. Za nic, jelikož je kurz zdarma, dostanete neskutečnou hodnotu. Pomohl mi si ujasnit jaké stránce investování bych se rád věnoval nejvíce a naopak co pro mě zase tak moc není. Stačilo strávit u kurzy každá den cca 20 minut a během 3 měsíců dostal neskutečné množství informací, které takto na jednom místě nemá kde u nás v ČR sehnat.
  PS: certifikát je skvělý a krásně se vyjímá na zdi.

  Adam LangAdam Lang
 • Jednotlivá investiční témata byla informačně velice nabitá a jednotliví přednášející podávali informace dostatečně srozumitelně vzhledem k samotné náročnosti probírané tématiky (nějaké přednášky byly jednoduché, jiné složitější). Kurz je rovněž výborně pojat z hlediska průběhu neboť 3.měsíční délka je opravdu zaměřena na ty z nás, kteří myslí investování doopravdy a chtějí se tomu věnovat.

  Jakub Brančík
 • Skvělý kurz pro začínající tradery nebo pro burzou „nepolíbené“. Obsahuje základní přehled obchodních instrumentů od komodit přespo opce a tipy od zkušených obchodníků a to zcela ZDARMA. Riskujete maximálně, že získáte další hobby a zdroj příjmu. Závěrečný certifikát skvěle motivuje v kontinuálním vzdělávání a při pohledu na něj si člověk vždy připomene, proč s burzou vůbec začínal. Díky za kurz!

  J. Bártl
 • Kurz ukazuje zájemcům možnosti finančních trhů s uvedením vhodnosti podle vstupní částky a zhodnocení během času. Podle osobního zaujetí a časové náročnost je možné zajímat se nadále blíže o určitou oblast.

  Zdeněk Horna

Začněte hned teď.
Je to zdarma

Registrace je dočasně uzavřena